Käivitatav kiirendi peab pakkuma iduettevõtetele valitud valdkonna spetsiifikast tulenevalt sobivat tööprogrammi, sealhulgas mentorlust ning ärimudeli koolitusi, toote- ja teenusearendust, testimist ja turuletoomist.
„Kiirendi mõte on see, et aidatakse kaasa nii idufirmade rahvusvahelise võrgustiku laiendamisele kui toetatakse neid programmi jooksul rahaliselt. Kiirendi läbiviija peab idufirmade rahastamiseks kaasama ka eraisikutest investoreid," selgitas EASi juhatuse liige Krõõt Kilvet. „EASi kogemus esimese kiirendi, Gamefoundersiga kinnitab, et see mudel töötab Eesti oludes väga hästi, seega ootame uusi kiirendeid põnevusega," lisas Kilvet.
Idufirmade kiirendi peab omama laiemat mõju kogu Eesti iduettevõtluse ökosüsteemile, suurendades Eesti idufirmade nähtavust globaalselt ning tuues Eestisse valdkondlikku teadmust välismentorite abil.
„Start-up Eesti" programmi eelarvest kaetakse kiirendi etappide ettevalmistamiseks ja läbiviimiseks vajalikud kulud kuni kaheks aastaks. Kahe aasta möödudes peab kiirendi olema võimeline jätkama tegevust iseseisvalt. Kiirendi läbiviija või kaasatud partnerid peavad olema varasemalt läbi viinud vähemalt ühe planeeritule sarnase rahvusvahelise kiirendiprogrammi.
2012.a suvel käivitati „Start-up Eesti" programmi abil Eesti esimene valdkonnaspetsiifiline kiirendi Gamefounders, mis keskendub mänguvaldkonna iduettevõtetele.
Pakkumusi valdkondliku fookusega iduettevõtete kiirendi käivitamiseks saab esitada EASile 17. juunini.
Täpsem teave hanke kohta riigihanked.riik.ee, viitenumber 140265.
Allikas: http://www.eas.ee/et/eas/pressikeskus/uudised?option=com_content&view=article&id=5122